
- Tämä tapahtuma on mennyt.
LIMOWA Live: Paluulogistiikka ja kiertotalous pe 18.3.2022 klo 8:30-9:50 -webinaari
03/18/22 @ 8:30 am - 9:50 pm
Paluulogistiikka ja kiertotalous ovat nykyisin keskeisessä osassa useiden yritysten toimintaa, ja niihin uskotaan sisältyvän myös uusia liiketoimintamahdollisuuksia.
Webinaari on kaikille avoin ja järjestetään Microsoft Teamsilla (mukaan linjoille mahtuu 250 ensimmäistä).
Ohjelma täydentyy ja varmistuu lähiaikoina, mutta tilaisuus kannattaa varata kalentereihin jo nyt:
- Avaus – Heikki Lahtinen, LIMOWA
- Verkkokaupan palautusrumban hoitaminen – Jaakko Vikman, Logitrail
- Kiertotalousverkosto palveluna, miten voimme yhdessä edistää kiertotaloutta? – Juha Ylä-Autio, Laatukeskus Excellence Finland Oy
- Puupakkausten hyötykäytön edistäminen – Vesa Rinne, Transval
- Kiertotalouden ekosysteemit – Mikael Seppälä, Laurea
- Yhteenveto – Heikki Lahtinen, LIMOWA
Ilmoittaudu mukaan 16.3.2022 mennessä. Ilmoittautuessasi hyväksyt, että nimesi ja sähköpostiosoitteesi näkyy muille osallistujille ja webinaari tallennetaan. Lisäksi osallistujaluetteloa hyödynnetään Laurean CEGO-hankkeessa.
Tilaisuuden järjestävät yhteistyössä LIMOWA ry ja Laurea-ammattikorkeakoulun johtama CEGO-hanke. CEGO – Circular Economy Goes East and West -hankkeessa (https://cego.fi) tuetaan Uudenmaan pk-yritysten kestävän kehityksen ja kiertotalouden valmiuksien kehittämistä. Jos hankkeen tapahtumat, webinaarit, työpajat tai aihetta koskeva yrityssparraus kiinnostaa, iilmoittaudu mukaan CEGO:n sähköpostilistalle: https://bit.ly/cego-tulemukaan
Lisätietoja:
Heikki Lahtinen
Toiminnanjohtaja
LIMOWA ry
050 342 4056
heikki.lahtinen@limowa.fi